Home » Uncategorized » Mechanizm działania marketingu szeptanego

Mechanizm działania marketingu szeptanego

W dzisiejszych czasach jednym z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych w reklamie jest marketing szeptany. Spośród licznych jego zalet należy wymienić m. in. wysoką skuteczność oraz możliwość dostosowania działań do budżetu reklamodawcy. Tak więc i kampania zorganizowana skromnym nakładem finansowym jest w stanie przynieść wymierne rezultaty.

Na początek informacje

Praktyka niejednokrotnie pokazuje, że nie każda kampania marketingu szeptanego uwieńczona jest sukcesem. Dlaczego tak dzieje? Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi nieodpowiednie podejście na etapie przygotowań. Kampanię trzeba przede wszystkim dobrze zaplanować, bazując na konkretnych informacjach takich jak np. wiek członków grupy docelowej, ich oczekiwania względem danego produktu czy usługi, zasięg kampanii i czas jej trwania etc.

Jak osiągnąć zamierzony efekt?

Liczy się też wiedza na temat tego, jak działa marketing szeptany. Efekty są widoczne, gdy zostaną spełnione pewne warunki. Przekaz kierowany do odbiorcy powinien być dla niego jasny i zrozumiały oraz niosący pozywane przesłanie. Nie jest dobrze postrzegane, gdy wykorzystywany jest do oczerniania konkurencji. Dla odbiorców ważne jest też to czy nadawca jest wobec nich uczciwy – w związku z tym w reklamie nie powinno się zamieszczać nieprawdziwych informacji, warto też wyraźnie zaznaczyć, z jakiego typu przekazem odbiorca ma do czynienia. Bezpośrednim nadawcą komunikatu powinna być osoba, z którą nadawca może się identyfikować.

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Recent Comments

Polecamy

Umowa zlecenie i wszystko na jej temat. 
%d bloggers like this: